Nawigacja

Aktualności

III edycja konkursu „Niezwyciężeni 1920. Obrońcy ojczyzny”– zgłoszenia do 30 kwietnia 2020 r.

Jesteś pasjonatem historii? Lubisz robić filmy? Chcesz opowiedzieć nam o bohaterskich czynach kogoś z Twojej rodziny, albo Twojej lokalnej społeczności? Nasz konkurs jest właśnie dla Ciebie!

Zapraszamy do wzięcia udziału w III edycji ogólnopolskiego konkursu „Niezwyciężeni 1920. Obrońcy ojczyzny”. Jego celem jest zainteresowanie młodych ludzi najnowszą historią Polski przez zachęcenie do poszukiwań w swoich miejscowościach osób odznaczonych Krzyżem bądź Medalem Niepodległości, a które jednocześnie brały udział w wojnie polsko – bolszewickiej w latach 1919 – 1920.

Weź udział w konkursie edukacyjnym IPN NIEZWYCIĘŻENI 1920. OBROŃCY OJCZYZNY i opowiedz o wspaniałych bohaterach, którzy tworzą naszą historię. 

Do wygrania cenne nagrody rzeczowe oraz możliwość wzięcia udziału w warsztatach filmowych prowadzonych przez prawdziwych zawodowców. 

 

CO MUSISZ ZROBIĆ ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

  1. Przede wszystkim wybierz swojego bohatera. Musi to być osoba odznaczona KRZYŻEM LUB MEDALEM NIEPODLEGŁOŚCI, która jednocześnie brała udział w wojnie polsko – bolszewickiej. Wybierając bohatera skorzystaj z naszej BAZY ODZNACZONYCH.
  2. Zapoznaj się z REGULAMINEM  konkursu i wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.  
  3. Zbierz jak najwięcej informacji o bohaterze.  Znajdź zdjęcia archiwalne, pamiątki, dotrzyj do krewnych, odnajdź odznaczenia jakie otrzymała wybrana przez Ciebie postać.
  4. Stwórz film (od 3 do 5 minut) na podstawie zebranych informacji. Forma filmowa jest dowolna. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Liczymy na Twoją pomysłowość.
  5. Podejmij działania mających na celu upowszechnienie informacji o wybranym bohaterze (np. prezentacja w szkole, stworzenie strony internetowej lub hasła w Wikipedii, itp.)

JAKI JEST HARMONOGRAM KONKURSU?

  1. Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie – do 30 kwietnia 2020 r.
  2. Przesłanie prac konkursowych – do 22 maja 2020 r.
  3. Ogłoszenie wyników pierwszego (regionalnego) etapu konkursu – do 5 czerwca 2020 r.
  4. Ogłoszenie wyników drugiego (ogólnopolskiego) etapu konkursu – 10 czerwca 2020
  5. Gala finałowa konkursu oraz warsztaty filmowe dla laureatów odbędą się na jesieni 2020 r. Dokładne terminy gali podamy na stronie konkursu w późniejszym terminie. 

We wszelkich sprawach związanych z konkursem należy kontaktować się z koordynatorem konkursu Maciejem Fryczem (tel. (91) 312 94 12, e-mail: maciej.frycz@ipn.gov.pl)

 

To już III edycja tego projektu. Zobacz filmy, którzy wykonali laureaci w poprzednich dwóch latach:   

I EDYCJA

II EDYCJA

ZAPRASZAMY!

do góry