Nawigacja

Aktualności

Zapraszamy do udziału w kresowym projekcie edukacyjnym dla szkół. Zgłoszenia do 30 listopada 2019

Zapraszamy uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich z woj. zachodniopomorskiego i północnej części lubuskiego, nauczycieli, a także dyrektorów placówek do udziału w VIII edycji projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku” (rok szkolny 2019/2020).

Chcemy przyczynić się do ocalenia cząstki naszej narodowej pamięci, jaką stanowią Kresy, a także udostępnić uczniom i nauczycielom rzetelną wiedzę na ten temat. Projekt jest realizowany przez Oddział IPN w Szczecinie. 

Nie można dopuścić do tego, żeby odmawiano nam prawa do pamiętania o Wilnie, Grodnie, Lwowie, Żółkwi, Krzemieńcu, Kamieńcu itd. Polska ma prawo uznawać tamtejsze symboliczne zabytki za swoje, bo to są dzieła wytworzone przez naszą cywilizację z czasów Rzeczypospolitej i mamy prawo domagać się, żeby ten fakt był uznawany.

Dr hab. Janusz Kurtyka, historyk,

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej w latach 2005-2010

Uczestnikom projektu proponujemy m.in. udział w spotkaniach warsztatowych. Najważniejszą częścią projektu jest konkurs wiedzy.

Do 30 listopada 2019 r. Jarosław Palicki z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie - Delegatura w Gorzowie Wielkopolskim przyjmuje zgłoszenia szkół z woj. zachodniopomorskiego i północnej części lubuskiego, zainteresowanych udziałem w konkursie i warsztatach (szczegóły w załączniku) – e-mail: jaroslaw.palicki@ipn.gov.pl

do góry