Nawigacja

Aktualności

Spotkanie w Instytucie Polskim w Berlinie „Od niepodległości do upadku muru berlińskiego. Polska i Niemcy w XX wieku” – Berlin, 12 listopada 2019

12 listopada 2019 r. w Instytucie Polskim w Berlinie odbyło się spotkanie „Od niepodległości do upadku muru berlińskiego. Polska i Niemcy w XX wieku” zorganizowane przez Oddziały Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie i Poznaniu oraz Instytut Polski w Berlinie. W dyskusji, którą prowadził dr hab. Konrad Białecki, naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych w Poznaniu, wzięli udział: Wolfgang Templin, prof. Włodzimierz Suleja oraz dr Marcin Przegiętka.

Podczas spotkania rozmawialiśmy na tematy związane ze 101. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, poruszyliśmy zagadnienie relacji polsko-niemieckich w dwudziestoleciu międzywojennym, dramat II wojny światowej, powojenną sytuację Polski i Niemiec, omówiliśmy walkę „Solidarności” o niepodległość oraz znaczenie upadku muru berlińskiego.

Wydarzenie było zapowiedzią planowanego cyklu spotkań, organizowanego wspólnie przez Instytut Polski w Berlinie oraz Instytut Pamięci Narodowej pod hasłem „Przystanek Historia”, którego inauguracja nastąpi w marcu 2020 roku w Berlinie.

do góry