Nawigacja

Aktualności

36. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. 13 grudnia o 19.30 - „Ofiarom stanu wojennego zapal Światło Wolności”

W związku ze zbliżającą się 36. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego, jednego z najbardziej dramatycznych wydarzeń w powojennej historii Polski, Instytut Pamięci Narodowej wzorem lat poprzednich przygotowuje kampanię społeczną pod hasłem „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. Kampania nawiązuje do gestu solidarności jaki wykonał ówczesny wolny świat wobec Polaków w stanie wojennym. Symboliczne światło wolności zapalił wówczas w Pałacu Apostolskim w Watykanie papież Jan Paweł II. W orędziu do narodu prezydent Stanów Zjednoczonych Ronald Regan powiedział „Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie da się zgasić”.

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie zaprasza do wspólnej akcji.  Niech 13 grudnia o godz. 19.30 w urzędach i budynkach użyteczności publicznej, w szczególności zaś w milionach polskich domów zapłoną w oknach świece.

  • „Ofiarom stanu wojennego zapal Światło Wolności”
do góry