Historyczna gra miejska pt. „Szczecin 1945- Nowy Dom”

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do uczestnictwa w historycznej grze miejskiej pt. „Szczecin 1945- Nowy Dom”, która odbędzie się 10 czerwca na terenie Szczecina.

02.06.2025
10 czerwca Szczeciński IPN organizuje historyczną grę miejską "Szczecin 1945 - Nowy Dom".
Zapraszamy 5-cio osobowe drużyny złożone z uczniów szkół średnich, członków organizacji młodzieżowych i harcerskich (w wieku szkół średnich) wraz z pełnoletnimi opiekunami do zapisów.
Termin zgłoszeń do piątku 06.06 do godziny 12:00.
 
Gracze poznają losy pierwszych polskich osadników przybyłych do Szczecina w 1945 roku - ich codzienne zmagania, niebezpieczeństwa "Dzikiego Zachodu" a także szereg historycznych postaci, które ukształtowały lokalną społeczność. 
 
Gra miejska rozpocznie się 10 czerwca o godz. 9.00 w parku gen. W. Andersa przy pomniku Jana Czekanowskiego. Gra będzie wspaniałą okazją, by zapoznać młodzież z historią naszego miasta, oraz zachęcić do refleksji nad tym skąd i dlaczego przybyli tu nasze babcie i dziadkowie.
 
W razie pytań zachęcamy do kontaktu z koordynatorem gry, Franciszkiem Majewskim: 
tel.: +48 91 312 94 29 
mail: franciszek.majewski@ipn.gov.pl

 

 

 

do góry