Nawigacja

Aktualności

"Przystanek 13 grudnia" Spotkanie z Leszkiem Duklanowskim, oraz warsztaty sitodruku – Szczecin, 13 grudnia 2022

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie zaprasza nauczycieli wraz z młodzieżą szczecińskich szkół na spotkanie z Leszkiem Duklanowskim, działaczem opozycji w latach 1980 -1989 r., redaktorem i wydawcą niezależnego biuletynu ,,Komunikat’’. Po spotkaniu odbędą się warsztaty sitodruku.

  • sitodruk

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie zaprasza nauczycieli wraz z młodzieżą szczecińskich szkół na spotkanie z Leszkiem Duklanowskim, działaczem opozycji w latach 1980 -1989 r., redaktorem i wydawcą niezależnego biuletynu ,,Komunikat’’, członkiem Szczecińskiego Klubu Katolików,  współtwórcą podziemnych pism, m.in. ,,Biuletynu Informacyjnego’’, ,,Od dołu’’, ,,Grot’’. Leszek Duklanowski był organizatorem spotkań działaczy podziemia, a w dniu 05.11.1982 r. został internowany i umieszczony w Ośrodku Odosobnienia w Wierzchowie. Do 1990 r. był pod stałą obserwacją Służby Bezpieczeństwa. Obecnie radny Rady Miasta Szczecin. 

Po spotkaniu odbędą się warsztaty sitodruku. Sitodruk, czyli inaczej druk sitowy jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych technik druku. Polega ona na wykorzystaniu formy drukowej w postaci szablonu z nałożoną na niego drobną siatką. Technika ta wykorzystywana była przez działaczy opozycji do druku niezależnych pism oraz przez podziemne oficyny wydawnicze.

Spotkanie i warsztaty odbędą się 13 XII 2022 r. o godzinie 10:00 w Przystanku Historia (dawny Posejdon pl. Brama Portowa 1). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rezerwację na adres mailowy: jakub.wojewoda@ipn.gov.pl  

Zachęcamy jednocześnie do zapisów na zajęcia edukacyjne poświęcone wprowadzeniu stanu wojennego "Przystanek 13 grudnia" w dniach 12,14 i 15 XII 2022 r. drogą mailową jakub.wojewoda@ipn.gov.pl 

do góry