Nawigacja

Aktualności

KONKURS KSIĄŻKA HISTORYCZNA ROKU

Trwa głosowanie czytelników w 13. Konkursie „Książka Historyczna Roku”

  • 1-776687

Jury 13. Konkursu „Książka Historyczna Roku” o Nagrodę im. Oskara Haleckiego nominowało 20 książek w dwóch kategoriach: „Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku” oraz „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku”. Od 1 do 31 października zwycięzców w tych kategoriach będą wybierać w głosowaniu internetowym również czytelnicy. Tytuły, które uzyskają najwięcej głosów dołączą do zwycięskich książek wybranych przez jurorów. Organizatorami Konkursu są: Telewizja Polska, Polskie Radio, Instytut Pamięci Narodowej i Narodowe Centrum Kultury.

Wśród nominowanych książek są dwie z naszego Oddziału:

- W kategorii „Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku” - 

„Szczecin czechosłowackim oknem na morza i oceany. Szczecin w stosunkach polsko-czechosłowackich 1945–1989”, Anna Szczepańska-Dudziak, Oddział IPN w Szczecinie.

- W kategorii „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku” - 

„Stefan Żywotko. Ze Lwowa po mistrzostwo Afryki”, Michał Zichlarz, Oddział IPN w Szczecinie.

Plebiscyt internetowy na  ksiazkahistorycznaroku.pl potrwa do 31 października 2022 roku.

Laureaci Konkursu „Książka Historyczna Roku” o nagrodę im. Oskara Haleckiego otrzymają statuetki i nagrody pieniężne ufundowane przez: Telewizję Polską, Polskie Radio, Instytut Pamięci Narodowej oraz Narodowe Centrum Kultury. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 1 grudnia 2022 r. w siedzibie Telewizji Polskiej. Celem Konkursu jest popularyzowanie najnowszych dziejów Polski oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych.

Więcej o konkursie na ksiazkahistorycznaroku.pl.

Zapraszamy do oddania głosu.

 

do góry