Nawigacja

Aktualności

Oferta edukacyjna OBEN IPN w Szczecinie

Szanowni Państwo, zespół Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie oddaje w Państwa ręce nową ofertę na rok szkolny 2022/2023.

Jak w poprzednich latach będziemy upowszechniać wiedzę historyczną na temat losów naszej ojczyzny. Tegoroczna oferta stworzona została zgodnie z zasadą kształcenia ustawicznego. Ufamy, że każdy, począwszy od przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej, ponadpodstawowej, poprzez studentów, nauczycieli oraz osoby związane z Uniwersytetami Trzeciego Wieku, aż po wszystkich pasjonatów historii, znajdzie w niej coś dla siebie.
W roku szkolnym 2022/2023 będziemy mierzyli się z wieloma trudnymi tematami oraz rocznicami. 2022 jest rokiem Józefa Wybickiego, działacza politycznego, znanego głównie z autorstwa polskiego hymnu. W grudniu 2022 będziemy obchodzili 155. rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego, marszałka Polski, jednego z ojców niepodległości. W kolejnym roku kalendarzowym będziemy przypominali o bolesnych momentach naszej historii. W kwietniu przypadnie 80. rocznica odnalezienia w Katyniu masowych grobów z ciałami blisko 22 tysięcy obywateli Rzeczypospolitej, natomiast w lipcu będziemy wspominali ofiary zbrodni wołyńskiej, która miała miejsce 80 lat temu na Kresach Wschodnich. Przed nami rok szkolny pełen wyzwań. Upowszechniając wiedzę historyczną, użyjemy różnych form przekazu. Będą to: spotkania tematyczne, warsztaty, konkursy, turnieje gier, a także wystawy i filmy. Aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, będziemy wychodzili do Państwa, ale też zaprosimy Państwa do nas. W bieżącym roku szkolnym otwarte będą cztery „Przystanki Historii” – w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie oraz Stargardzie. Ciekawym punktem na kulturalnej mapie Szczecina, a zwłaszcza szczecińskiego oddziału Instytutu, będzie otwarta w najbliższym czasie Księgarnia IPN. W tym wyjątkowym miejscu czekają na czytelników nie tylko nasze publikacje, które będzie można nabyć lub choćby poznać w ciszy i spokoju. Zapraszamy bowiem także na interesujące spotkania z ich autorami. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z propozycji

do góry