Nawigacja

Aktualności

Spotkanie z działaczami NSZZ „Solidarność” w Kołobrzegu

W dniu 19 listopada br. pracownicy Oddziału IPN w Szczecinie spotkali się w Kołobrzegu z lokalnymi działaczami NSZZ „Solidarność”.

  • DSC_80371

W dniu 19 listopada br. pracownicy Oddziału IPN w Szczecinie p. Anna Sitkowska, kierownik Referatu Udostępniania Oddziałowego Archiwum, p. Tomasz Dźwigał, naczelnik Oddziałowego Archiwum oraz p. Szymon Nowacki, zastępca naczelnika Oddziałowego Biura Lustracyjnego, spotkali się w Kołobrzegu z lokalnymi działaczami NSZZ „Solidarność”, głównie z koła emerytów i nauczycieli. Pierwsza część spotkania poświęcona była przybliżeniu formalności związanych z uzyskaniem statusu działacza opozycji antykomunistycznej oraz procedury dotyczącej przyznawaniu Krzyża Wolności i Solidarności, odznaczenia państwowego nadawanego przez prezydenta RP na wniosek Prezesa IPN. Podczas dalszej części rozmów p. Szymon Nowacki przybliżył pracę Biura Lustracyjnego, w tym przede wszystkim publikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej IPN katalogów tematycznych. Szczególną uwagę zwrócił na katalog osób „rozpracowywanych”, jednocześnie zachęcając działaczy do wyrażania pisemnej zgody, jako niezbędnej formalności do umieszczenia danych w tym katalogu.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Uczestnicy, głównie emerytowane  nauczycielki, podzieliły się z pracownikami IPN własnymi wspomnieniami z działalności opozycyjnej w okresie PRL.

 

 

do góry