Nawigacja

Aktualności

Projekt edukacyjny: „Łączka i inne miejsca poszukiwań” – Szczecin, zgłoszenia do 9 listopada 2021

Interesuje cię archeologia, genetyka, antropologia? Nie wiesz, czym właściwie zajmują archiwiści? Ciekawi Cię to, co jeszcze nieodkryte? Czy słyszałeś o unikalnym programie IPN poszukiwań nieznanych miejsc pochówku ofiar reżimów totalitarnych? Dzięki niemu przywrócono tożsamość prawie 200 osobom, których szczątki ukryto w bezimiennych dołach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, poznać ludzkie dramaty i bohaterskie życiorysy, zobaczyć, jak wykorzystuje się najnowsze zdobycze nauki, by zwrócić rodzinom szczątki ich zaginionych bliskich, ten projekt jest dla Ciebie.

  • 640x360

Zapraszamy do udziału w projekcie „Łączka i inne miejsca poszukiwań”. W projekcie mogą uczestniczyć zespoły (do 6 osób) wraz z opiekunem. Szczególnie serdecznie zapraszamy uczniów z nauczycielami, drużyny harcerskie, strzeleckie oraz członków innych organizacji młodzieżowych.

Nasz program:

wspiera wychowanie patriotyczne i przywiązanie do „małych ojczyzn”

kształtuje postaw empatii wobec ofiar systemów totalitarnych

uczy poszanowania dla życia ludzkiego

rozbudza ciekawość badawczą poprzez poznawanie warsztatu pracy specjalistów z różnych dziedzin nauki

W ramach projektu grupy będą się spotykać z archeologami, antropologami, archiwistami i historykami, poznając zarówno miejsca poszukiwań, jak i tajniki ich pracy. Zwieńczeniem udziału w projekcie będzie nakręcenie dwuminutowej etiudy filmowej, będącej refleksją nad tematyką projektu. Uroczysty finał odbędzie się w Warszawie. Zgłoszenia przyjmują koordynatorzy (lista poniżej) do 9 listopada 2021 r.

Projekt jest objęty Patronatem Narodowym Prezydenta RP, Pana Andrzeja Dudy.

 

Koordynatorzy regionalni: 
  • Hubert Simiński: 91 48 49 842 / hubert.siminski@ipn.gov.pl
  • Maciej Frycz: 91 31 29 412 / maciej.frycz@ipn.gov.pl

 

 

 

do góry