Nawigacja

Aktualności

Bieg „Solidarności” – Gorzów Wielkopolski, 11 września 2021

W sobotę, 11 września, o godzinie 12:: rozpoczął się 22. Bieg Gorzowskiej Solidarności, w którym uczestniczyło ok. 200 zawodników, głównie z województwa lubuskiego i sąsiednich. Mimo deszczu pokonano dystans 4,1 kilometra, upamiętniając w ten sposób 41. rocznicę powstania NSZZ Solidarność. Wśród uczestników rozlosowano 41 atrakcyjnych nagród. Imprezę organizacyjnie wspierał Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie.

W kategorii kobiet I miejsce zajęła Iwona Kunik, II m. Anna Serczyńska, a III m. – Marzena Traczyk. W kategorii mężczyzn I miejsce zajął Szymon Belgrau, II m. Tomasz Jędrzejczyk, a III m. – Tomasz Chawko.

Organizacja imprezy została wsparta niezbędnymi materiałami przez szczeciński oddział IPN, zaś uczestnicy otrzymali również broszury upamiętniające gorzowskie wydarzenia z 31 sierpnia 1982 roku.