Nawigacja

Aktualności

XI Turniej Historyczny SZARE SZEREGI – zgłoszenia do 15 grudnia 2020

Wrzesień ’39, Polskie Państwo Podziemne, postacie gen. Stefana Grota-Roweckiego i gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” – to zagadnienia na XI Turniej Historyczny SZARE SZEREGI, który odbędzie się 10 czerwca 2021 r. Ilość drużyn biorących udział w turnieju jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

  • 1200x628 (2)

Serdecznie zapraszamy uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego. Z każdej szkoły może startować jedna trzyosobowa drużyna. Zadania będą opracowane według szczegółowych zagadnień i oparte na materiałach, które otrzymają zgłoszone drużyny. Turniej Historyczny jest specyficzną formą rywalizacji. Liczy się nie tylko wiedza, ale także szybkie myślenie, kreatywność, współpraca w zespole. Turniej to nie tylko walka o zdobycie zaszczytnego tytułu Mistrza Turnieju. To również zabawa oraz możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności.

W przypadku sytuacji niezależnej od organizatora data lub miejsce, a także forma turnieju może ulec zmianie. Mając na względzie sytuację epidemiologiczną, ale jednocześnie szanując przygotowania podjęte przez uczniów, chcemy przeprowadzić turniej w maksymalnie bezpiecznych warunkach. Szykujemy więc alternatywną wersję turnieju – w formie on-line. Jeśli sytuacja z zeszłego roku się powtórzy, wówczas turniej przeprowadzimy w tej formie. O decyzjach będziemy informować na bieżąco zgłoszone drużyny. Informacje na temat formy i sposobu zgłoszenia znajdują się w załącznikach.
 
Kontakt:
dr Zofia Fenrych, 91 312 94 08, zofia.fenrych@ipn.gov.pl (informacje)
Paulina Bałecka, 91 312 94 30, paulina.balecka@ipn.gov.pl (zgłoszenia)
 

do góry