Nawigacja

Aktualności

Materiał edukacyjny „Mój Rówieśnik. Losy obywateli polskich w czasie II wojny światowej” – premiera

Dzieciństwo i młodość powinny być czasem niewinności, beztroski i rozwoju. Wojna to jednak w brutalny sposób odbiera, bez wyjątku, nie oglądając się na pochodzenie czy status społeczny. Poznaj piętnaście młodych postaci i ich poruszające okupacyjne historie…

Materiał edukacyjny „Mój Rówieśnik. Losy obywateli polskich w czasie II wojny światowej” adresowany jest przede wszystkim do nauczycieli szkół podstawowych. Materiał edukacyjny „Mój Rówieśnik. Losy obywateli polskich w czasie II wojny światowej” adresowany jest przede wszystkim do nauczycieli szkół podstawowych. Z jego pomocą można przeprowadzić zajęcia poświęcone wojnie i okupacji w szerokim kontekście – od okresu II RP do powojennych lat czterdziestych. Liczne wątki faktograficzne zostały ujęte w historię kilkunastu postaci w wieku zbliżonym do odbiorców materiału czyli uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej. Materiał ma charakter autorskiej gry stanowiskowej. Może być punktem wyjścia do omawiania tej tematyki na lekcjach historii, a także wielu działań projektowych.

Dystrybucja materiału na terenie działalności Oddziału IPN w Szczecinie będzie odbywała się poprzez szkolenia dla nauczycieli – w wersji stacjonarnej i / lub online. O szczegółach już wkrótce będziemy informować na stronach internetowych Oddziału IPN w Szczecinie.

Zapraszamy do udziału! 

 

 

do góry