Nawigacja

Aktualności

Spotkanie w ramach „Akademii Niepodległości”– Goleniów, 25 listopada 2019

Akademia Niepodległości to cykl spotkań podczas których pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej, reprezentanci wyższych uczelni bądź przedstawiciele środowisk lokalnych, w formie popularnych wykładów omawiają zagadnienia dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Celem tych wykładów jest nie tylko poszerzenie wiedzy, ale przede wszystkim formowanie postaw patriotycznych, opartych na szacunku dla niepodległościowej tradycji i przywiązaniu do Ojczyzny.

25 listopada 2019 r. w Ośrodku Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej „Żółty Domek” przy ul. Pocztowa 2 w Goleniowie, o godzinie 12.00 rozpocznie się kolejne spotkanie w ramach „Akademii Niepodległości”. Tym razem zapraszamy na wykład prof. Janusza Farysia „Między Moskwą a Berlinem. Wizje polskiej polityki zagranicznej 1918-1939”.

Tytuł wykładu nawiązuje do monografii dotyczącej polskiej polityki zagranicznej w latach 1918–1939. Autor, znawca tej problematyki, opisuje koncepcje dominujące w tym zakresie, prowadząc czytelnika po meandrach dyplomatycznych zabiegów o zachowanie niepodległości i niezależności młodego państwa polskiego po pokoju w Wersalu.

 

do góry