Nawigacja

Aktualności

Pokaz filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” –Szczecin, 10 października 2018

Oddział IPN w Szczecinie oraz Kino Zamek mają przyjemność zaprosić na kolejny pokaz filmowy z cyklu „Filmowe drogi do niepodległości”.

Tym razem zpraszamy na seans filmu  „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. To najnowsza polska produkcja, powstała na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera. Polscy piloci początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili. W rolach głównych występują: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Krzysztof Kwiatkowski, Anna Prus i Cara Theobold. (opis dystrybutora).

Seans zaplanowany jest na 10 października 2018 r. o godz. 19.00. w Kinie Zamek. Wstęp darmowy, ilość miejsc ograniczona – wejściówki do odbioru w kasie Kina 30 min przed seansem.​

 

do góry