Nawigacja

Aktualności

Komunikat o umorzeniu śledztwa w sprawie śmierci, podczas wydarzeń grudniowych 1970roku, żołnierza Stanisława Nadratowskiego

Oddziałowa Komisja w Szczecinie uprzejmie informuje, iż w dniu dzisiejszym Sąd Okręgowy w Szczecinie utrzymał w mocy postanowienie prokuratora Oddziałowej Komisji o umorzeniu śledztwa w sprawie śmierci, podczas wydarzeń grudniowych 1970 roku, żołnierza Stanisława Nadratowskiego. Sąd wskazał, iż przeprowadzono wszelkie możliwe czynności procesowe, uzyskano możliwe dowody, które oceniono wnikliwie, prawidłowo, zaś samą decyzję szczegółowo uzasadniono. Sąd stwierdził, iż brak jest dalszych możliwości dowodowych w tej sprawie, jednocześnie podzielając w pełni stanowisko prokuratora zaprezentowane w decyzji o umorzeniu śledztwa. 

Jednocześnie już po zakończeniu śledztwa, a przed skierowaniem sprawy do Sądu prokurator wykonał wnioskowane przez pokrzywdzoną czynności procesowe w postaci przesłuchania - z jej udziałem - dwóch świadków, ponownego przesłuchania samej pokrzywdzonej, a także podjął ponowną próbę zidentyfikowania trzeciego ze świadków. Czynności te zakończyły się wynikiem negatywnym i nie wniosły istotnych informacji do ustaleń śledztwa. W zakresie pozostałych czynności zawnioskowanych przez pokrzywdzoną, polegających na ponownym przesłuchiwaniu tych samych świadków,  już przesłuchanych w toku śledztwa, Sąd uznał, iż nie mogłyby one wnieść żadnych nowych informacji. 

Postanowienie o umorzeniu śledztwa w tej sprawie jest prawomocne.

Oddziałowa Komisja w załączniku publikuje informację z przeprowadzonych czynności oraz ustaleń poczynionych w toku postępowania.

 

Marek Rabiega
prokurator
Naczelnik OKŚZpNP
w Szczecinie
do góry