Nawigacja

Aktualności

„Przewrót majowy 1926 r.” − 5 kwietnia 2018

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu edukacyjnego IPN Akademia Niepodległości.

11 grudnia 2017 r. w Goleniowie zainaugurowała swoją działalność Akademia Niepodległości. Dotychczas mieszkańcy miasta mieli okazję wysłuchać wykładów prof. Janusza Farysia o Józefie Piłsudskim i prof. Tomasza Sikorskiego o Romanie Dmowskim. 

W kwietniu 2018 r. zapraszamy na kolejne spotkanie. Tym razem w goleniowskim Ośrodku Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej („Żółty Domek”) gościć będzie prof. Krzysztof Kawalec z Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie, który wygłosi wykład zatytułowany „Przewrót majowy 1926 r.” Spotkanie odbędzie się 5 kwietnia o godz. 17,00.

            Przypomnijmy! Akademia Niepodległości to cykl spotkań podczas których pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej, reprezentanci wyższych uczelni bądź przedstawiciele środowisk lokalnych, w formie popularnych wykładów omawiają zagadnienia dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Celem tych wykładów jest nie tylko poszerzenie wiedzy, ale przede wszystkim formowanie postaw patriotycznych, opartych na szacunku dla niepodległościowej tradycji i przywiązaniu do Ojczyzny.

do góry