Instytut Pamięci Narodowej - Szczecin

https://szczecin.ipn.gov.pl/pl9/aktualnosci/22926,Warsztaty-dla-nauczycieli-Zbrodnia-Wolynska-historia-i-pamiec-Koszalin-24-wrzesn.html
18.03.2026, 08:56

Warsztaty dla nauczycieli „Zbrodnia Wołyńska – historia i pamięć” – Koszalin, 24 września 2013

24.09.2013

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Szczecinie zaprasza nauczycieli języka polskiego i historii na bezpłatne warsztaty metodyczno-przedmiotowe „Zbrodnia Wołyńska – historia i pamięć". Podczas szkolenia zaprezentowana zostanie najnowsza publikacja edukacyjna IPN „Kto tego nie widział, nigdy w to nie uwierzy… Zbrodnia Wołyńska. Historia i pamięć" opracowana pod kierunkiem Olgi Tumińskiej, która poprowadzi zajęcia.

Scenariusze zajęć zamieszczone w publikacji są wzbogacone o blok materiałów pomocniczych: fragmenty relacji świadków (nagranych w całości, płyta dołączona do tomu), dokumenty polskiego podziemia, opis stanu śledztwa dotyczącego Zbrodni Wołyńskiej, fragmenty debaty „Wołyń 1943: jak o tym uczyć", a także zdjęcia archiwalne oraz mapy.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację (o przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność).  

Termin warsztatów:
24 września (wtorek), godz. 15.00–18.00, Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie, ul. Ruszczyca 16

Informacje i zgłoszenia:
Koszalin: Michał Ruczyński, tel. 94 342 85 37, e-mail: michal.ruczynski@ipn.gov.pl