Nawigacja

Aktualności

Samochody elektryczne w szczecińskim Oddziale IPN

Badając przeszłość, działamy dziś, odpowiedzialnie myśląc o przyszłości. Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie szczeciński Oddział IPN zakupił dwa samochody elektryczne KIA NIRO EV, które będą teraz służyły nam do pracy w terenie.

W czwartek, 25 stycznia, oficjalnie zakończyło się zadanie polegające na zakupie aut elektrycznych przy wsparciu finansowym WFOŚiGW w Szczecinie. Pojazdy zaprezentowali dziennikarzom dyrektor szczecińskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej Krzysztof Męciński oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie Marek Subocz.

Samochody zakupiliśmy w ramach rozstrzygniętego w 2023 r. postępowania. Szczeciński Oddział IPN otrzymał od WFOŚiGW dotację w wysokości 71,47 % ceny pojazdów. Auta spełniają nasze wymagania, z których najistotniejszym jest zasięg, umożliwiający dojazd bez konieczności doładowania do miejscowości leżących w województwie zachodniopomorskim i częściowo lubuskim, czyli na terenie objętym działaniami Oddziału.

Przygotowując się do zakupu samochodów o napędzie elektrycznym, zadbaliśmy także o niezbędną infrastrukturę – Oddział zakupił ładowarkę do szybkiego ładowania pojazdów.

do góry