Nawigacja

Aktualności

Ludobójstwo Niemiec na narodzie polskim (1939-1945). Studium Historycznoprawne - promocja książki

W czwartek zapraszamy do Przystanku Historia na promocję nowej książki dra Macieja Mazurkiewicza - "Ludobójstwo Niemiec na narodzie polskim (1939-1945). Studium Historycznoprawne".

  • 1980x1080

75 lat od zakończenia II wojny światowej wielu z nas wciąż nie potrafi jednoznacznie określić, jaki charakter miały zbrodnie popełnione wówczas przeciwko Polakom. Skupiając się zwykle na poszczególnych aktach okrucieństwa, liczni autorzy zdają się nie odnosić ich do całości zagadnienia.

Niemcy, kierując się planem zagłady narodu polskiego, zorganizowały aparat eksterminacji i systematycznie realizowały ją do 1945 r. Ich wybór środków i metod wyniszczania Polaków pozostawał niezwykle zróżnicowany geograficznie, a proces unicestwiania – rozłożony w czasie. Nie powinno to jednak przesłaniać zamiaru i istoty dokonanych zbrodni.

Książkę można nabyć w naszej księgarni:

➡ https://bit.ly/3cBIsGd

Dyskusję z autorem książki dr. Maciejem Mazurkiewiczem poprowadzi dr Wojciech Wichert. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30 w studiu Przystanku Historia przy Bramie Portowej 1, Posejdon, p.1.

 

 

do góry