Nawigacja

Aktualności

Z cyklu Tajemnice Wywiadu. Dyskusja wokół instrukcji i przepisów wywiadu cywilnego PRL 1953–1990 – Szczecin, 20 maja 2021

Zapraszamy na kolejną odsłonę szczecińskiego cyklu dyskusyjnego „Tajemnice wywiadu”, poświęconego działaniom wywiadowczym począwszy od odrodzenia się Rzeczypospolitej w 1918 r., a kończąc na powstaniu Wojskowych Służb Informacyjnych i Urzędu Ochrony Państwa w latach 90. XX wieku. Do współpracy zaprosiliśmy jednych z najlepszych specjalistów w kraju zajmujących się tematyką szpiegowską i wywiadowczą w XX w. Spotkania organizowane są w formule online.

  • 1280x720

20.05. o 18.00 zapraszamy na nasz fanpage'u @IPN.Szczecin na Facebooku oraz YouTube IPNtvPL na dyskusję online w ramach cyklu „Tajemnice Wywiadu”, wokół książki wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej, pod red. nauk. Witolda Bagieńskiego: „Instrukcje i przepisy wywiadu cywilnego PRL z lat 1953–1990”. Gośćmi red. Rafała Dudkiewicza – stałego prowadzącego szczeciński cykl „Tajemnice Wywiadu”, będą dr Władysław Bułhak z Biura Badań Historycznych IPN oraz dr Witold Bagieński z Wydziału Badań Archiwalnych i Edycji Źródeł Archiwum IPN.

Retransmisja

 

 

Zapowiedź

 

O książce

Powyższa edycja źródłowa zawiera instrukcje, przepisy, zarządzenia, rozkazy i inne akty normatywne wywiadu cywilnego PRL. Są to dokumenty dotyczące organizacji i funkcjonowania Departamentu I Komitetu do spraw Bezpieczeństwa Publicznego, istniejącego od pierwszej połowy stycznia 1955 r., oraz jego następcy – Departamentu I Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, istniejącego od 28 listopada 1956 do 31 lipca 1990 r. W niniejszej publikacji zamieszczono jedynie wybrane akty normatywne wywiadu – te, które zdaniem autorów opracowania miały największe znaczenie dla funkcjonowania Departamentu I, a także te, które – mimo formalnie mniejszej wagi – mogą zawierać informacje interesujące współczesnych badaczy i być dla nich przydatne.

 

 

 

 WIĘCEJ O KSIĄŻCE 

 KUP ONLINE

do góry