Nawigacja

Aktualności

Z cyklu Tajemnice Wywiadu. Oddział Wywiadowczy Sztabu Głównego ludowego Wojska Polskiego 1944–1945 – Szczecin, 8 kwietnia 2021

Zapraszamy na kolejną odsłonę szczecińskiego cyklu dyskusyjnego „Tajemnice wywiadu”, poświęconego działaniom wywiadowczym począwszy od odrodzenia się Rzeczypospolitej w 1918 r., a kończąc na powstaniu Wojskowych Służb Informacyjnych i Urzędu Ochrony Państwa w latach 90. XX wieku. Do współpracy zaprosiliśmy jednych z najlepszych specjalistów w kraju zajmujących się tematyką szpiegowską i wywiadowczą w XX w. Spotkania organizowane są w formule online.

  • 1200x628

Zapraszamy na nasz fanpage'u  @IPN.Szczecin na Facebooku oraz YouTube IPNtvPL na  dyskusję online w ramach cyklu „Tajemnice Wywiadu”,  wokół książki wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej, autorstwa dr. Adama Nogaja: „Oddział Wywiadowczy Sztabu Głównego ludowego Wojska Polskiego 1944-1945. Organizacja i działalność. Studium historyczno-wojskowe”

Gościem red. Rafała Dudkiewicza – stałego prowadzącego szczeciński cykl „Tajemnice Wywiadu”, jest dr Adam Nogaj – autor publikacji.

 

 

 

Transmisja

Zapowiedź


O książce

Publikacja będąca przedmiotem dyskusji to historia Oddziału Wywiadowczego Sztabu Głównego ludowego Wojska Polskiego i jego 21 grup wywiadowczych, desantowanych na terenach III Rzeszy w latach 1944–1945. Został w niej także przedstawiony zarys modelu organizacji i prowadzenia wywiadu operacyjnego w Armii Czerwonej w ostatnich dwóch latach II wojny światowej, który stał się wzorem funkcjonowania opisywanego oddziału.

 WIĘCEJ O KSIĄŻCE 

 KUP ONLINE

 

 

 

do góry