Nawigacja

Aktualności

Konkurs historyczny „Bohaterowie Ziemi Lubuskiej - ludzie i wydarzenia” – zgłoszenia do 20 kwietnia 2021

  • grafika_574-400

Zapraszamy uczniów z województwa lubuskiego do udziału w konkursie historycznym: Bohaterowie Ziemi Lubuskiej - ludzie i wydarzenia. W konkursie będą prezentowane zagadnienia z naj­nowszej powojennej historii Polski (1945-1989) oraz ich przejawy w wybranych wydarzeniach na terenie współczesnego wojewódz­twa lubuskiego. 

Celem konkursu jest przyswojenie wiedzy i utrwalenie pa­mięci o ludziach i wydarzeniach tego trudnego ale i niezwykłego czasu w historii Polski i regionu lubuskiego. Propozycja skiero­wana jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych i szkół średnichKonkurs ma charakter dwuetapowy. Uczestnicy w pierwszym etapie, 15 kwietnia 2021 r, rozwiążą test online.  Drugi etap w formie rozmowy komisji konkursowej z finalistami będzie miał miejsce 27 kwietnia 2021 r. na platformie ZOOM. 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 kwietnia 2021 r.

Organizatorami konkursu są Instytut Pamięci Narodowej Oddziały w Szczecinie i Poznaniu oraz Kuratorium Oświaty w Go­rzowie Wielkopolskim.mJego partnerami są następujące instytucje z Gorzowa Wielkopolskiego: Archiwum Państwowe, Wojewódz­ka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta, Woje­wódzki Ośrodek Metodyczny, Akademia im. Jakuba z Paradyża oraz ZR NSZZ „Solidarność" w Gorzowie Wlkp. 

 

do góry