Nawigacja

Aktualności

Przystanek Historia Online w Szczecinie – Podsumowanie 2020 r.

Przystanek Historia Online to projekt  Oddziału IPN w Szczecinie, który rozpoczęliśmy 30 kwietnia 2020 r. w odpowiedzi na pandemię koronawirusa oraz konieczność zamknięcia stacjonarnego Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” w Szczecinie dla naszych gości.

Zawsze w każdy czwartek o 18.00 na fanpage'u @IPN.Szczecin na Facebooku oraz YouTube IPNtvPL prezentowaliśmy premierową dyskusję poświęconą zagadnieniom z najnowszej historii Polski. Prezentowaliśmy najnowsze publikacje wydane przez pracowników IPN oraz naukowców i badaczy zewnętrznych.  Rozmawialiśmy o przełomowych wydarzeniach, które wpłynęły na losy Polski i Szczecina w XX wieku np. Grudzień '70, Szczeciński Sierpień 1980 r.  W naszych rozmowach nie brakowało temtów trudnych i ważnych .

W 2020 r. w ramach cyklu Przystanek Historia Online:

  • Nagraliśmy i udostępniliśmy 29 dyskusji
  • Internetowe premiery miały 3 filmy dokumentalne powstałe we współpracy z TVP3 Szczecin
  • 539 928 wyświetleń zanotowały nasze programy na Facebooku
  • 250 879 wyświetleń zanotowały nasze programy na YouTube

Top 3 naszych programów z największą liczbą wyświetleń:

  • Wojenne Wigilie
  • Grudzień '70. Fakty i konteksty
  • Polska Samoobrona na Wołyniu

Wszystkie dyskusje i filmy dostępny są na naszym fanpage'u @IPN.Szczecin na Facebooku https://bit.ly/3ryAcgm oraz YouTube IPNtvPL

Dziękujemy że byliście z nami. W 2021 r. kontynuujemy nasz projekt. Będziemy mieli dla Was, jak zawsze w każdy czwartek o 18.00, premierowy program. Liczymy, że część odbędzie się z udziałem publiczności.

Dziękujey również pracownikom Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie oraz pracownikom Centrali IPN oraz innych Oddziałów i Delegatur, którzy wspierali projekt oraz firmom, które dbały o obraz, dźwięk, oprawę, spoty i napisy.

do góry