Nawigacja

Aktualności

KOMUNIKAT – zamknięcie czytelni akt oraz punktu przyjęć wniosków w Oddziale IPN w Szczecinie

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną związaną z COVID-19, w celu zapewnienia ochrony zdrowia gości i pracowników, w Oddziale IPN w Szczecinie nie będziemy przyjmować osób z zewnątrz. W tym czasie nieczynna będzie czytelnia akt jawnych oraz punkt sprzedaży książek.

  • 1200x628

Zapytania dotyczące zasad udostępniania dokumentów i realizacji spraw z zakresu działania pionu archiwalnego prosimy kierować – o ile to możliwe – drogą mailową na adres: archiwum.szczecin@ipn.gov.pl lub telefonicznie: 91 48 49 830.

Zachęcamy również do składania wniosków wszystkich rodzajów korespondencyjnie, będą one przyjmowane nawet w przypadku braku wymaganego notarialnego poświadczenia podpisu (dane wnioskodawcy będą weryfikowane podczas pierwszej wizyty w Instytucie).

Adres do wysyłki:

Oddziałowe Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie

ul. Janickiego 30

71-270 Szczecin

Wzory wniosków można pobrać pod linkiem:

Rodzaje realizowanych wniosków

 

W przypadku zapytań dotyczących losów krewnych – ofiar represji niemieckich i sowieckich podczas II wojny światowej, na adres: ofiary@ipn.gov.pl lub poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem:

Centrum Informacji o Ofiarach II Wojny Światowej

do góry