Nawigacja

Aktualności

Konkurs „Na pawlaczu. Historie rodzinne. Na stulecie Niepodległości” II edycja –Gorzów Wlkp., zgłoszenia do 15 marca 2019

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych (klas 4-8), gimnazjalnych i średnich znajdujących się na obszarze województwa lubuskiego do udziału w II edycji konkursu „Na pawlaczu. Historie rodzinne. Na stulecie Niepodległości”.

Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski lat 1918–2018, ze szczególnym uwzględnieniem dziejów rodziny i historii regionalnej oraz ogólnopolskiej; rozbudzanie zainteresowań historycznych; wychowanie patriotyczne w oparciu o przekaz pokoleniowy. Tematyka konkursu obejmuje życie Polaków, utrwalone w postaci fotografii, druków, listów, pamiątek dotyczących okresu lat 1918-2018 z uwzględnieniem udziału w ważnych wydarzeniach politycznych czy społecznych.

Konkurs składa się z II etapów. Zadaniem uczestników konkursu w I etapie jest przygotowanie pisemnej pracy (nieprzekraczającej 10 stron maszynopisu) związanej z fotografią lub zbiorem zdjęć z rodzinnych albumów lub innych dokumentów i pamiątek znajdujących się w posiadaniu rodziny. Praca ta powinna być oparta na relacjach osób (lub ich najbliższych) związanych z prezentowanymi w pracy materiałami. Autorem pracy może być tylko jedna osoba.

Zadaniem uczniów zakwalifikowanych do II etapu będzie przedstawienie ustnej relacji o nadesłanej pracy i udzielanie odpowiedzi na pytania Komisji Konkursowej (pytania te dotyczyć będą procesu badawczego przy pisaniu pracy).

Organizatorami konkursu są: Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie, Delegatura Gorzów Wlkp. oraz Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp.

Informacji w zwiazku z konkuresm udziala: Jarosław Palicki, tel. 95 718 28 62, e- mail: jaroslaw.palicki@ipn.gov.pl

do góry