Nawigacja

Edukacja – Szczecin

Dla nauczycieli

IV seminarium wyjazdowe dla nauczycieli „Polskie drogi do Niepodległości”

W 2018 roku, w czasie ferii zimowych odbędzie się czwarte seminarium wyjazdowe dla nauczycieli z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. W programie trzydniowego spotkania znajdą się przede wszystkim wykłady monograficzne i warsztaty prowadzone przez edukatorów z IPN. Efektem szkolenia ma być zachęcenia uczestników do realizacji w szkołach jak największej ilości zajęć z zakresu najnowszej historii Polski przy wykorzystaniu materiałów edukacyjnych opracowanych i wydanych przez IPN.

Informacje i zgłoszenia:

dr Zofia Fenrych, tel. 91 312 94 08, e-mail: zofia.fenrych@ipn.gov.pl

Marcin Ozga, tel. 94 342 85 37, e-mail: marcin.ozga@ipn.gov.pl

 

„O historii w szkole”. Spotkania dydaktyczne

Propozycja skierowana jest do nauczycieli nauk humanistycznych, którzy realizują zajęcia związane z nauczaniem historii Polski. Przedsięwzięcie polega na spotkaniach ze specjalistami reprezentującymi środowiska oświatowe, kulturalne i naukowe. Oprócz wykładów i towarzyszących im dyskusji organizowane również będą prezentacje materiałów edukacyjnych. Szczegółowe informacje na temat konkretnych spotkań będą umieszczone na naszych stronach internetowych oraz rozsyłane do szkół.

Informacje i zgłoszenia: dr Zofia Fenrych, tel. 91 312 94 08, e-mail: zofia.fenrych@ipn.gov.pl

 

„Moja niepodległa” – ogólnopolski konkurs dla nauczycieli

Konkurs jest związany z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. Jego celem jest zainteresowanie nauczycieli tematyką związaną z Narodowym Świętem Niepodległości i jego historią, oraz stworzenie zbioru materiałów edukacyjnych dotyczących tej problematyki, a następnie wydanie publikacji zawierającej najwyżej ocenione scenariusze na każdym poziomie edukacji. Konkurs został objęty patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i organizowany jest we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Wszelkie szczegóły zostaną opublikowane we wrześniu 2017 r.

Informacje i zgłoszenia: dr Zofia Fenrych, tel. 91 312 94 08, e-mail: zofia.fenrych@ipn.gov.pl

do góry