Nawigacja

Aktualności

II Ogólnopolski Turniej Gwiaździstej Eskadry – Szczecin, 22 marca 2019

W turnieju wystartowało łącznie 30 trzyosobowych drużyn z kilkunastu szkół ze Szczecina oraz województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego.

22 marca 2019 r. w LO III w Szczecinie odbyły się eliminacje regionalne II Ogólnopolskiego Turniej Gwiaździstej Eskadry. Uczestnicy toczyli podniebne pojedynki na planszach strategicznych gier lotniczych IPN – 303. Bitwa o Anglię,  111. Alarm dla Warszawy,  7. W obronie Lwowa, które zanurzone są w historycznych realiach Bitwy o Anglię, powietrznej obrony Warszawy z września 1939 r. oraz Bitwy Warszawskiej 1920 r. Rozgrywki podzielone zostały na dwie kategorie wiekowe – uczniów szkół podstawowych oraz szkół średnich.

W kategorii wiekowej Kadetów zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 74 w Szczecinie, drugie i trzecie miejsce zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Szczecinie. W kategorii Juniorów wygrała drużyna z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie, drugie miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowje nr 65, trzecie z III Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Zwycięzca każdej kategorii wiekowej reprezentować będzie nasz region w Wielkim Finale Turnieju, który rozegrany zostanie w czerwcu w Dęblinie – symbolicznym mieście, gdzie przed II wojną światową funkcjonowała słynna Szkoła Orląt – Szkoła Podchorążych Lotnictwa, a dzisiaj Lotnicza Akademia Wojskowa.​

W powietrzu trzeba podejmować szybkie decyzje! BĄDŹCIE GOTOWI !!!