Nawigacja

Aktualności

BohaterON – włącz historię! Seminarium dla nauczycieli–Szczecin, 27 września 2018

Instytut Pamięci Narodowej oraz Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria – organizatorzy ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! – zaprosili nauczycieli historii i edukatorów pracujących z młodzieżą w wieku 16-19 lat do udziału w bezpłatnym seminarium skupiającym się wokół nowoczesnego i aktywnego nauczania o historii Polskiego Państwa Podziemnego i Powstania Warszawskiego.

Spotkania (po jednym w każdym województwie) odbywająsię na przełomie września i października przy Oddziałach Instytutu Pamięci Narodowej. Może w nich wziąć udział maksymalnie 240 nauczycieli/edukatorów/przedstawicieli organizacji pozarządowych/przedstawicieli instytucji kulturalno-edukacyjnych – 15 z każdego województwa, po jednym z każdej instytucji. Rekrutacja trwa do 16 września 2018 r. lub do wyczerpania limitu miejsc. O zakwalifikowaniu się do udziału w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń. W Szczecinie seminarium odbyło się 27 września 2018 r. (w godzinach 9.00-17.00).

Po seminarium każdy nauczyciel wraz z wybranymi uczniami będzie miał za zadanie przygotowywaći zrealizować miniprojekt historyczny. Mogą to być działania oparte na relacjach świadków historii, sztafety pokoleń, gry terenowe, pokoje zagadek czy gry planszowe – forma zależy od kreatywności młodzieży i opiekunów. Wszystkie projekty wezmą udział w konkursie o atrakcyjne nagrody dla szkoły. Ogłoszenie wyników i wręczenie wygranej odbędzie się w grudniu br. roku podczas uroczystej gali finałowej w Warszawie.

Uczestnikom projektu gwarantujemy:

·         udział w jednej z największych polskich kampanii o tematyce historycznej;

·         cenną wiedzę do wykorzystania przez lata;

·         bezpłatne pocztówki i plakaty akcji BohaterON;

·         wsparcie w przeprowadzeniu zajęć;

·         dyplom dla szkoły i imienne zaświadczenie dla koordynatora poświadczające udział w projekcie.

 

A ponadto dajemy szansę na:

·         zyskanie miana najbardziej zaangażowanej w działania historyczne szkoły w Polsce bądź województwie;

·         spotkanie ze świadkiem historii zrealizowane przez organizatorów projektu w Państwa szkole;

·         nagrody pieniężne dla zwycięskich szkół oraz pakiety materiałów edukacyjnych dla wyróżnionych placówek;

·         uczestnictwo w gali finałowej projektu w grudniu 2018 roku;

 

Projekt BohaterON w Twojej Szkole jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach programu „Wdzięczni Bohaterom”.

 

Nauczycieli szkół podstawowych, którzy chcieliby dołączyć do akcji wypisywania kartek do Powstańców Warszawskich, również zapraszamy do odwiedzenia strony www.bohateronwtwojejszkole.pl Podstawą do otrzymania pakietu materiałów edukacyjnych (konspekt zajęć dot. Powstania Warszawskiego i edukacji patriotycznej, pocztówki BohaterON, plakat informacyjny), a po akcji – pamiątkowego dyplomu, będzie poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy.

do góry