Nawigacja

Aktualności

Pokaz filmu „Różyczka” – Szczecin, 9 marca 2018

Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu „Filmowe drogi do niepodległości”. W marcu przygotowaliśmy dla Państwa film „Różyczka” (reż. Jan Kidawa-Błoński).

Obraz ten prezentuje sterowaną przez Służbę Bezpieczeństwa i tragiczną w skutkach intrygę miłosną osadzoną w kontekście Marca ’68. Jak dopatrują się niektórzy krytycy, film ten inspirowany jest historią inwigilacji Pawła Jasienicy, którego druga żona była aktywnym, tajnym współpracownikiem SB.

Seans zaplanowany jest na piątek 9 marca, o godz. 17.00. w Kinie Zamek. Wstęp wolny.

Znany pisarz (Andrzej Seweryn) ma romans z dużo młodszą od siebie kobietą (Magdalena Boczarska). Wbrew wywołującej oburzenie środowiska różnicy wieku, wykształcenia i pozycji, intelektualista poślubia atrakcyjną „dziewczynę znikąd”. Zaślepiony uczuciem nie podejrzewa, że ich kontrowersyjny związek może nie być kwestią przypadku. Nie wie, że jego partnerka od dawna spotyka się po kryjomu z innym mężczyzną (Robert Więckiewicz), z którym łączy ją silna namiętność i niebezpieczna intryga. Zaangażowana w niemoralny układ z agentem, przekazuje mu informacje, które mają skompromitować pisarza. Erotyczna fascynacja kochankiem powoli przeradza się w głębokie uczucie, choć kobieta zdaje sobie sprawę, że jest jedynie narzędziem w zaplanowanej akcji tajnych służb. [opis dystrybutora]

  • „Różyczka”
do góry