Nawigacja

Aktualności

Panel dyskusyjny „Wokół lustracji w Polsce" − Szczecin, 23 listopada 2017

W tym roku mija 10 lat od powstania Biura Lustracyjnego Instytutu Pamięci Narodowej. Był to okres wytężonej pracy, wielu zmian i dokonań, ale także okres w którym prokuratorzy i pracownicy Biura w zakresie prowadzonych spraw lustracyjnych osiągali sukcesy.
 
Z tej okazji 23 listopada 2017 r. Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie organizuje panel dyskusyjny Wokół lustracji w Polsce", który odbędzie się Studiu Koncertowym S-1 Polskiego Radia Szczecin. 
 
W dyskusji udział wezmą:

1. dr Mateusz Szpytma - Zastępca Prezesa IPN
1. Sędzia Bogusław Nizieński - były Rzecznik Interesu Publicznego;
2. Prokurator Edyta Karolak - Dyrektor Biura Lustracyjnego IPN w Warszawie
3. Prokurator Andrzej Pozorski - Zastępca Prokuratora Generalnego, Dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu;
4. Prokurator Jacek Wygoda - Zastępca Dyrektora Departamentu Do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Krajowej, były Dyrektor Biura Lustracyjnego w Warszawie;
5. Cezary Gmyz - korespondent TVP w Berlinie;
6. dr Paweł Skubisz - Dyrektor Oddziału IPN w Szczecinie, prowadzący panel dyskusyjny.
 
Panel dyskusyjny zostanie poprzedzony dwudziestominutowym filmem 20 lat lustracji w Polsce" przygotowanym przez TVP we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.
 
Podczas spotkania spróbujemy odpowiedzieć na kilka ważnych pytań, np. czy lustracja jest potrzebna? komu ona ma służyć? czy zapadłe do tej pory wyroki są sprawiedliwe? co możemy jeszcze dokonać w tej materii? 
 
do góry