Nawigacja

Aktualności

Historyczna gra terenowa „Polegaj jak na Zawiszy!”– Szczecin, 27 września 2017

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział w tej historyczno-terenowej rywalizacji i zapraszamy do dalszej współpracy.

27 września 2017 r. z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego odbyła się historyczna gra terenowa "Polegaj jak na Zawiszy!". Wzięło w niej udział 90 uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych ze Szczecina. Gra odbyła się na terenie Lasu Arkońskiego. Uczniowie musieli rozwiązać 8 różnych zadań związanych z historią Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów, a także przypominających ćwiczenia sprawnościowe w szkoleniu Zawiszaków, najmłodszych żołnierzy Armii Krajowej. Gracze sprawdzili się w orientowaniu planu Szczecina z lat czterdziestych, zapoznali się z fotografiami z powstania warszawskiego, zmierzyli się z kilkoma zaszyfrowanymi informacjami, przećwiczyli swoją pamięć, sprawność, wytrzymałość, działanie w grupie. Zadanie związane z pierwszą pomocą wraz krótkim szkoleniem przeprowadzili z harcerze z Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (HOPR) z ZHR. Gra zakończyła się ogniskiem, na którym gościem specjalnym był pan Zbigniew Piasecki, ps. Czekolada, który opowiedział młodzieży swoją wojenną historię.

 

W grze zwyciężyła w kategorii I: grupa "Harcerze" z SP nr 61 (klay 4-5 szkoły podstawowej) oraz w kategorii II: grupa "Cichociemni" z SP nr 74 (klasy 7 szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych). 

 

do góry