Nawigacja

Aktualności

Obchody 37. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych – Szczecin, 30 sierpnia 2017

30.08.2017 r. o godz. 12.00 przed bramą Stoczni Szczecińskiej odbyła się uroczystość z okazji 37. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych, podczas której złożone zostały kwiaty pod tablicą Poległych w Grudniu 1970.

Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia państwowe dla zasłużonych działaczy opozycji demokratycznej:

Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce został odznaczony: Krzysztof Zielazny.

Krzyżem Wolności i Solidarności za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka zostali odznaczeni: Edward Gałązka, Mirosław Górecki, Kazimierz Janicki, Zbigniew Kosiński, Zbigniew Michalczuk, Jerzy Minkwitz, Jan Mordasiewicz, Zygmunt Sroczyński, Krzysztof Zieliński, Tomasz Zieliński.

Po południu Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie zaprosił na pokaz filmu „Robotnicy`80” oraz dyskusję o codzienności strajku 1980 r., w której udział wzięli: Stefan Kozłowski, Łucja Plaugo, Tomasz Zieliński oraz Mieczysław Ustasiak. Spotkanie poprowadził dr Sebastian Ligarski (naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Szczecinie).

Partnerem wydarzenia było Radio Szczecin.

 

 

Dodatkowo przez cały sierpień na antenie Radia Szczecin emitowane były pocztówki dźwiękowe „37 lat Solidarności”. W audycji wykorzystano fragmenty książki wydanej przez Oddział IPN w Szczecinie „Mój Sierpień`80”.  Wyemitowane odcinki można odsłuchać na stronie Radia Szczecin: http://radioszczecin.pl/343

do góry