Nawigacja

Aktualności

VII Turniej Historyczny „Szeroki gestem. Zamieszajmy w peerelowskim kotle” – Szczecin, 9 czerwca 2017

 
9 czerwca 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym (Aleja Piastów 12) w Szczecinie odbył się VII Turniej Historyczny  „Szeroki gestem. Zamieszajmy w peerelowskim kotle”. W rywalizacji wzięło udział 38 kilkuosobowych drużynyn reprezentujących swoją szkołę. Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami i zadaniami dotyczącymi polityki, kultury oraz społeczeństwa okresu PRL. Były zadania muzyczne i filmowe. Jak zawsze liczyła się  nie tylko wiedza ale i refleks turniejowiczów.
 

I miejsce, Mistrzowie Turnieju - "KONTRREWOLUCJA" z XIII LO w Szczecinie, w składzie: Szymon Jaskuła, Karol Gliwny, Mikołaj Dołęgowski (opiekun Andrzej Lindner)

II miejsce, I Wicemistrzowie Turnieju - "PePe" z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie, w składzie: Mateusz Biliński, Jakub Król, Mateusz Matyszczak (opiekun Robert Adamowicz)

III miejsce, II Wicemistrzowie Turnieju - "STACHANOWCY II" z II LO w Szczecinie, w składzie: Krzysztof Andrulonis, Adam Sadowski, Patryk Tomkowicz (opiekun Piotr Janicki)

IV miejsce, Finaliści Turnieju - "PEWEX" z XIII LO w Szczecinie, w składzie: Michał Czerniecki, Filip Kurczyński, Maria Przylecka (opiekun Andrzej Lindner)

V miejsce, Finaliści Turnieju - "POGROMCY STONKI" z ZSP w Kaliszu Pomorskim, w składzie Weronika Mazur, Grzegorz Rydzewski, Szymon Wytlib (opiekun Maciej Rydzewski).

 

 
do góry